Pirms kāda laika es nopirku vasarnīcu. Principā vasarnīcā ir iespējams dzīvot komfortabli. Ir laba māja un dārzeņu dārzs. Tāpēc, kad man apnīk pilsētas burzma, es uz pāris dienām dodos uz turieni, lai sakārtotu savas domas.
Un šajā pašā mājā ir krāsns apkure. Principā tā man ir neliela problēma. Es nedomāju, ka ir pārāk grūti. Tāpēc, kad iegādājos māju, šim jautājumam nepievērsu lielu uzmanību. Taču, laikam ejot, radās cita problēma. Dūmvads aizsērēja.
Es mēdzu dzirdēt, ka, ja no skursteņa sāk izdalīties melni dūmi, tas nozīmē, ka ir pienācis laiks iztīrīt skursteni. Principā kvēpi ir tik ļoti to piepildījuši, ka bez ārējas iejaukšanās to nav iespējams izdarīt. Tikai es pats iepriekš neesmu darījis šādas lietas. Tāpēc nolēmu šim jautājumam pievērsties radikāli, lai visu izdarītu pareizi un bez sekām.
Ilgu laiku meklēju dažādu literatūru, konsultējos ar paziņām, kas ar šo problēmu bija saskārušies jau agrāk. Un tad es atcerējos savu ilggadējo draugu, kurš ir krāsns meistars. Viņam jau ir laba pieredze šajā biznesā. Un viņš man deva dažus padomus, kā atbrīvoties no sodrējiem skurstenī. Tiesa, es par to atcerējos jau tad, kad vairākas reizes tīrīju skursteni. Un tagad es nožēloju, ka agrāk nevērsos pie šī drauga. Viņa padomos nebija nekā sarežģīta, un efekts bija ļoti labs.
Kā var iztīrīt skursteni
Dūmvadu var tīrīt divējādi: mehāniski un ķīmiski.
Ar mehānisko metodi ir iespējams iztīrīt visu skursteni no sodrējiem vienā reizē. Šī metode ir laba, jo tīrīšanas laikā var redzēt skursteņa stāvokli un saprast, vai ir kādi bojājumi. Tomēr tā ir darbietilpīga. Turklāt tīrīšana aizņem ilgu laiku.
Dūmvadu var tīrīt caur skursteni vai caur tīrīšanas durtiņām.
Lai iztīrītu skursteni caur cauruli, jums būs nepieciešama īpaša ierīce. Lai to izgatavotu, jums būs nepieciešams gluds kabelis vai uzticams vads. Galā ir pakārta birste, un zem tās ir atsvars. Tam jābūt gludam, lai tīrīšanas laikā tas neaizķertu skursteni un nesabojātu to. Papildu aprīkojums būs liekšķere, kurā tiks savākti visi sodrēji, un maisi, kuros tie tiks iepakoti.
Jātīra tikai pilnībā atdzisis skurstenis. Labāk ir iztukšot telpu no lietām un mēbelēm. Pretējā gadījumā to tīrīšana vēlāk prasīs daudz laika. Birstīte tiek nolaista caurulē no augšas un kustas uz augšu un uz leju. Tādā veidā tiek nokasīti visi sodrēji. Tas iekritīs skursteņa apakšējā daļā, un no turienes būs iespējams savākt visus pelnus. Ar lukturīša palīdzību varēs redzēt, kā process norit.
Ja krāsnij ir tīrīšanas durvis, caur tām var tīrīt arī skursteni. Šiem nolūkiem tiek izmantota birste, kas piestiprināta elastīga stieņa galā. Stienis ir savienots ar skrūvgriezi. Ierīce tiek ievietota tīrīšanas durvīs, un pēc tam tiek ieslēgts skrūvgriezis. Rotējoša birste attīra skursteņa sienas.
Viss noslēpums ir mērcītē: jebkurš makaronu ēdiens ar to kļūst vienkārši par šedevru (recepte)
Ķīmisko metodi var izmantot tikai tad, ja skurstenī ir kāda veida vilkme. Ja skurstenis ir aizsērējis, šī metode nedarbosies. Ir speciāli līdzekļi, kas palīdzēs ķīmiskajā tīrīšanā. Bet šeit nav iespējams novērtēt tīrīšanas līmeni. Iztīrītu skursteni var atpazīt tikai pēc vilces spēka.
Vienkāršs veids, kā iztīrīt skursteni bez īpašiem instrumentiem
Patiesībā šo metodi man ieteica mans plīts meistara draugs. Lai to izmantotu, ir nepieciešams tikai kartupeļu mizas. Labāk tos vispirms izžāvēt, jo jēliem nebūs lielas ietekmes. Vienā reizē savāc un sadedzina pusspaini šādu žāvētu kartupeļu mizu.
Kartupeļu ciete sadala nogulsnes. Šī metode attiecas uz ķīmisko tīrīšanu. Un tas neprasa īpašu instrumentu iegādi. Iespējams, ka kartupeļi ir pieejami daudzās mājās. Un, attiecīgi, ir kartupeļu mizas. Var sadedzināt arī pārtikai nederīgus kartupeļus. Bet tam jābūt arī sausam.
Eksperti atklāj naudas pazīmes, kuras nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt
Dedzinot atkritumu atlikumus, būtu lietderīgi izmantot apses malku. Apse rada labu liesmu un sodrēji sadedzina ātrāk. Ja šādu profilaktisko apkopi veiksiet reizi mēnesī, jums nebūs jāsaskaras ar aizsērējuša skursteņa problēmu.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Dārzkopji, pārliecinieties, ka esat to izdarījuši pirms februāra sākuma – šeit ir norādīts, ar ko vajadzētu apkaisīt kokus un krūmusby Anete Vītola
- Filmas “Straume” režisors Gints Zilbalodis nācis klajā ar svarīgu paziņojumu: liela daļa skatītāju ir pārpratuši kādu svarīgu lietuby Laura Blūma
- Vilki aizvien biežāk tiek redzēti Rīgas tuvumā – Garkalnē, Carnikavā, Ādažos: eksperti skaidro, ko tas nozīmēby Laura Blūma